شستشوی تلویزیون شهری

شستشوی تلویزیون شهری
شستشوی تلویزیون

شستشوی تلویزیون شهری و یا مانیتورهای تبلیغاتی یکی دیگر از خدمات پرتکرار و حساسی است، که نیاز به این نوع خدمت، در شهرهای بزرگ بیشتر احساس می‌شود.

معمولاً این‌گونه تلویزیون‌ها در شهرهای بزرگ و در میادین اصلی جهت تبلیغات و پخش برنامه‌های زنده و عمومی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

به دلیل موقعیت این نوع تلویزیون‌ها، در مکان‌های آلوده و فضای عمومی شهری، رسیدگی و نظافت آن‌ها بسیار بااهمیت است، و می‌بایستی باظرافت خاص به‌صورت دوره‌ای سرویس و نگهداری و شستشوی گردند.

در این صفحه با اصولی‌ترین روش نماشویی و شستشوی تلویزیون‌های شهری که به‌واسطه چندین سال تجربه تیم اجرایی شرکت تحکیم صنعت صعود به‌دست آمده آشنا خواهیم شد، قطعاً با نظرات سازنده شما کیفیت این محتوا برای استفاده عموم مخاطبان در به‌روزرسانی های آتی افزایش خواهد یافت.

شستشوی تلویزیون شهری، نکات کلیدی

شستشوی تلویزیون‌ شهری به دلیل حساسیت پانل‌ها و قطعات الکترونیکی موجود در سازه آن، می‌بایستی با دقت و به ترتیب با مواد شویند مخصوص و روش مختص به خود شستشو و نظافت گردد.

در گام اول و قبل از آغاز به‌کار برق تلویزیون شهری باید به‌طور کامل قطع گردد، توصیه می‌شود بعد از گذشت 12 الی 24 ساعت از شستشوی کامل برق مانیتور وصل گردد تا از هرگونه اتصالی احتمالی پیشگیری شود.

ویژگی مواد شوینده جهت شستشوی تلویزیون شهری

تنوع در مواد شوینده بسیار زیاد است، ما با جدیت استفاده از برند خاصی را پیشنهاد نمی‌نماییم اما لازم است که بدانیم پایه مواد شوینده ای که برای نظافت تلویزیون‌های بزرگ تبلیغاتی استفاده می‌نماییم چیست.

استفاده از انواع سفیدکننده‌ها و لکه برهای قوی و مواد شوینده دارای ذرات سیلیس و بافت زبر و خشن و هرگونه مواد شوینده اسیدی برای عملیات شستشو مجاز نمی‌باشد، استفاده از این نوع مواد شوینده می‌تواند آسیب‌های جدی به سطوح و تجهیزات موجود در سازه موردنظر وارد کند.

بهترین نوع مواد شوینده‌ای که برای شستن مانیتورهای شهری می‌توان استفاده نمود مواد شوینده قلیایی و خنثی است.

شستشوی با آب بدون سختی

آب شهری به‌خصوص آب چاه که در فضای سبز استفاده می‌شوند، دارای املاح و سختی هستند که بعد از شستشوی تلویزیون شهری و خشک شدن پانل‌‎های تصویری آن، املاح بر روی پانل باقی می‌ماند و به‌مرور و در صورت تکرار لامپ‌های ال ای دی و یا صفحه نمایشگر را کدر و بی کیفیت می‌نماید.

استفاده از آب چاه و آب دارای سختی زیاد برای انجام نظافت تلویزیون‌های شهری مجاز نیست و پیشنهاد نمی‌گردد.

بهترین آب برای شستشو مانیتورهای شهری استفاده از آب مقطر است، در صورت عدم دسترسی به آب مقطر بهترین کار استفاده از آب شهری است که از فیلتر سختی گیر آب عبور کند و در اختیار کاربر قرار گیرد.

روش‌ دسترسی برای نظافت تلویزیون تبلیغاتی

برای دسترسی در ارتفاع برای انجام نظافت تلویزیون شهری از چند روش مانند استفاده از بالابر، نصب داربست و فن دسترسی با طناب می‌توان استفاده کرد، استفاده از هر نوع دسترسی به انتخاب دریافت‌کننده خدمات و شرایط موجود در محیط اطراف و سازه تلویزیون بستگی دارد.

از میان سه نوع دسترسی ایمن‌ترین سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین آن‌ها تکنیک دسترسی با طناب (راپل) می‌باشد، که بدون هیچ‌گونه محدودیت تحت هر شرایطی قابل‌اجرا است.

روش اجرای اصولی شستشو تلویزیون شهری

بعد از انتخاب و ایجاد روش ایمن دسترسی در ارتفاع و فراهم نمودن پیش‌نیازهای لازمه که در پاراگراف‌های بالا نیز به آن اشاره‌شده است، نحوه شستشو اصولی و حرفه‌های تلویزیون شهری را در ادامه باهم مرور خواهیم کرد.

برای شروع آب (بدون سختی) را به دستگاه 110 بار جت واش متصل شود، و با رعایت فاصله بین 10 تا 30 سانتیمتر از سطح تمامی بخش‌های تلویزیون شستشو گردد تا گردوغبار سطحی آن کاملاً پاک‌سازی شود.

بعد از اتمام آبگیری کل سطوح تلویزیون مرحله دوم شستشو را به سه بخش تقسیم می‌کنیم.

  1. شستشوی قاب صفحه نمایش
  2. شستشوی صفحه نمایش، پانل‌های نمایش
  3. شستشوی پایه تلویزیون و سایر بخش‌ها

شستشوی قاب صفحه تلویزیون

اقدام اول: شستشوی قاب صفحه‌نمایش با استفاده از مواد شوینده قلیایی و دستمال‌های نانو فیبر با روش سنتی شستشو می‌گردد.

شستشوی صفحه مانیتور

اقدام دوم: مواد شوینده قلیایی را در سطلی با آب رقیق کرده و بروس نرمی را با مواد شویند رقیق شده آغشته و بر روی پانل‌ها و صفحه‌نمایش به‌آرامی در جهت چپ به راست و بالا به پایین حرکت داده و بعد از اتمام و قبل از خشک شدن مواد شوینده اعمال‌شده سطح مانیتور را به صورت کامل و با دقت آبگیری نمایید.

شستشوی سایر بخش‌های تلویزیون

اقدام سوم: درنهایت بخش پایه و سازه‌هایی که پایین‌تر از صفحه نمایشگر تلویزیون شهری قراردادند شستشو و آبگیری می‌گردد، در این بخش باید توجه داشته باشیم که مواد شوینده و آب آلوده به‌جامانده از نظافت بخش پایینی تلویزیون نبایستی بر روی صفحه نمایشگری که در مرحله قبل شستشو گردیده برخورد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید