شستشوی نما، نماشویی ساختمان و برج‌های مرتفع

شستشوی نما، نماشویی ساختمان

شرکت تحکیم صنعت صعود ارائه دهنده انواع خدمات تخصص کار در ارتفاع با استفاده از تکنیک دسترسی با طناب در سراسر ایران

معرفی صوتی و کامل شرکت تحکیم صنعت صعود

فهرست مطالب موجود در این صفحه

شستشوی نما که عموما آن را نماشویی ساختمان می‌نامند، امروزه به دلیل آلودگی هوا مخصوصاً در شهرهای بزرگی مانند تهران، اساس نگهداری و زیباسازی هر، بنای بزرگ و کوچک است.

نمایش ویدیو درباره نماشویی ساختمان در تهران

شستشوی نما که عموما آن را نماشویی ساختمان می‌نامند، امروزه به دلیل آلودگی هوا مخصوصاً در شهرهای بزرگی مانند تهران، اساس نگهداری و زیباسازی هر، بنای بزرگ و کوچک است. نیاز به خدمات شستشو نمای ساختمان امروزه در شهرهای بزرگ انکارناپذیر است، روشهای مختلفی برای شستن و نظافت نما وجود دارد که به‌صورت اصولی توسط متخصصین باتجربه انجام می‌پذیرد.

نوع نظافت و شستشو با توجه به نوع آلودگی سطوح نما، متریال، و موقعیت جغرافیایی پروژه، مشخص می‌شود و روش منتخب نماشویی خانه و ساختمان‌ها بعد از بازدید توسط کارشناس انتخاب و به مشترکین و دریافت‌کنندگان خدمات شستشو نما پیشنهاد و سپس اجرا می‌گردد.

امروزه در صنعت نفت کارخانه جات نیروگاه‌ها پروژه‌های راه‌سازی و شهرسازی و سدسازی ساختمان‌های مرتفع و برج‌های مدرن شهری این نیاز احساس می‌شود، که دسترسی آسان در ارتفاع و موقعیت‌های خاص که غیرقابل‌دسترس می‌باشند جهت اجرای خدمات و عملیات مختلف امکان‌پذیر گردد.

شستشوی نمای ساختمان با استفاده از تکنیک دسترسی با طناب و معرفی کامل تکنیک دسترسی با طناب

به‌طورمعمول مهندسین برای اجرای خواسته‌ها و نیازهای خود در ارتفاع و نماهای بیرونی پروژه‌ها مانند نماشویی با طناب، آب‌بندی،جوشکاری، رنگ‌آمیزی، پیچ رول‌پلاک نمای ساختمان و ده‌ها خدمات دیگر از دستگاه‌های کلایمر و سازه های فلزی مانند داربست استفاده می‌نمایند، که جدا از هزینه‌های گزاف و از دست دادن زمان که به کارفرمایان تحمیل می‌گردد، خسارت‌های مالی و جانی که به دلیل این شیوه کاری در پروژه‌ها به وجود می‌آید غیرقابل‌انکار است.

معرفی تکنیک دسترسی با طناب جهت شستشو و نماشویی ساختمان. تصویر مرتبط با شستشوی شیشه رفلکس و کامپوزیت نمای ساختمان

همواره در جهان دسترسی با طناب با تکنیک (د‌ستر‌سی‌با‌طناب) شیوه منتخب برای رسیدن به نقاط مرتفع و غیر قابل‌دسترس می‌باشد.

درباره نماشویی و یا شستشوی نمای ساختمان بیشتر بدانیم

درباره شستشوی نما، نماشویی ساختمان بیشتر بدانید

شستشو نمای ساختمان را با استفاده از مواد شوینده قلیایی و یا اسیدی و یا گاهی بدون استفاده از مواد شوینده خاصی انجام می‌دهند، لوازمی نیز برای انجام صحیح شستشوی نما استفاده می‌شود، مانند: جت واش یا همان واترجت که انواع مختلفی دارند و فشار آب و دمای آب خروجی آنها با یکدیگر متفاوت هستند و با برق تک فاز و یا ۳ فاز فعال می‌شوند. ابزارهایی مانند سری سند بلاست دستمال‌های نانو الیاف و لوازم دیگر نیز در اجرای نماشویی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

برای دسترسی به نقاط مرتفع نیز از امکانات و تجهیزاتی مانند فن دسترسی باطناب، وینچ و یا بالابر، داربست فلزی و کلایمر استفاده می‌شود که بهترین روش ایمن و منتخب بدون شک تکنیک دسترسی با طناب است.

۹ روش اصولی شستن و نظافت نمای ساختمان

۹ روش اصولی شستن و نظافت ساختمان در میان انواع روش‌های شستشوی نما وجود دارد که در این بخش تمامی آن‌ها را با جزئیات کامل توضیح خواهیم داد.

شاید در ابتدا این سؤال برای شما پیش بیاید که شستشو نما مگر چند روش دارد؟ در جواب این سؤال باید بگوییم که به دلیل تنوع در متریال‌های نمای ساختمان‌ها و میزان و نوع آلودگی‌های سطوح نمای انواع ساختمان‌ها اصولاً با یک روش تمیزکردن نمی‌توان نتیجه مناسبی بر روی تمامی سطوح بدست آورد، به همین جهت نوع شستشوها بر روی هر سطوح بهتراست متناسب با آن سطح اجرا گردد.

نه روش اصولی شستشوی نمای ساختمان

نه روش برتر و اصولی شستشوی نمای ساختمان از تمام روش‌های نماشویی نما کاربردی‌تر هستند که در این بخش می‌خواهیم آن‌ها را به‌شما معرفی نماییم. همانطور که همه ما می‌دانیم نوع نما و آلودگی‌های موجود در نمای ساختمان‌ها با یکدیگر متفاوت هستند.

در این محتوا ما کاربردی‌ترین تکنیک‌های نماشویی را با هم مرور خواهیم کرد تا با بهره‌گیری از این اطلاعات تقریبا بتوانیم تمام سطوح را با بهترین حالت ممکن شستشو نماییم. ضمنا با بازدید از کانال ویدیو رسمی ما در سایت آپارات ویدیو هایی در این خصوص را نیز که از پروژه های مرتبط با این شرکت را مشاهده نمایید.

روش‌های نماشویی ساختمان

فهرست روش‌های نظافت و نماشویی ساختمان

در فهرست زیر ما به ۹ روش اصولی تمیزکاری نما اشاره می‌نماییم، روش‌های متعددی برای پاک‌سازی و پاکیزگی نما وجود دارد اما ده مورد از آن‌ها کارآمدتر نسبت به روش‌های دیگر هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم نموده‌ایم.

  1. نماشویی سنتی (مواد شوینده قلیایی + دستمال نانو فیبر + آب + پد شستشو + تیغه آب جمع کن)
  2. شستشو و نماشویی با واترجت ( واترجت ۱۰۰بار تا ۲۰۰ بار + آب)
  3. واتر سندبلاست نما ( واترجت ۳۰۰ تا ۴۰۰ بار + برق ۳فاز + آب + سیلیس)
  4. اسیدشویی نمای ساختمان (جوهر نمک صنعتی و یا اسیدهای خفیف دیگر + آب + واترجت ۱۱۰بار تا ۲۰۰ بار)
  5. شستشو با آب گرم (آب + مواد شوینده قلیایی + واترجت آب گرم)
  6. بخارشویی نمای ساختمان (دستگاه بخارساز فشار قوی + آب + برق۳فاز)
  7. شیر پولیش و لایه برداری ( آب + اسکاچ + شیر پولیش + واترجت + دستمال نانو فیبر + پد شستشو و تیغه آب جمع کن)
  8. مواد شویی ساختمان (مواد شوینده مختص به سطح + آب + واترجت)
  9. شستن سطوح با سیستم آب فشارقوی «واترجت» ۴۰۰ تا ۶۰۰ بار نانو شویی

 

9 روش اجرای شستشوی نمای ساختمان با طناب

نحوه شستشوی انواع مختلف نمای برج‌ها و ساختمان‌ها

نحوه شستشو انواع سطوح نمای برج‌ها و ساختمان‌ها نحوه شستشو انواع سطوح نمای برج‌ها و ساختمان‌ها با یکدیگر متفاوت هستند و مستلزم رعایت نکاتی در اجرای آن توسط فرد یا گروه اجراکننده است، سطح آلودگی بر روی نما و موقعیت جغرافیایی ساختمان و متر یال بکار رفته در نما و موارد دیگر مشخص‌کننده روش شستن نما از میان ۱۰ روش شستشو سطح نما است.

به‌طور مثال: نمای ساختمانی که با سنگ مرمرت و یا مرمر اجراشده است با استفاده از دستگاه جت واش بهترین نتیجه شستشوی نما را برای ما به همراه خواهد داشت، اما با چه فشار آبی و در چه فصلی از سال!

سنگ مرمر نمای ساختمان به دلیل ساختار شکننده و حساسی که دارد در فضای بیرونی ساختمان تحت تأثیر اشعه مخرب خورشید و دمای محیط قرار می‌گیرد، و چنانچه انقباض و انبساط ناگهانی بر روی سنگ مرمر ایجاد شود شاهد شکستگی‌های پولکی شکل بر روی سطوح سنگ مرمر و یا ترک و شکستگی در سنگ‌های نازک‌تر خواهیم بود، به همین جهت اجرای شستشو در فصل بهار و پاییز توصیه می‌شود و در فصل تابستان و زمستان شستشوی سنگ نما پیشنهاد نمی‌گردد.

روش شستشو کامپوزیت نمای ساختمان

نحوه شستشو کامپوزیت نمای ساختمان اصول شستشو کامپوزیت نمای ساختمان چیست اصول شستشوی کامپوزیت نمای ساختمان با توجه به آلودگی موجود در سطوح کامپوزیتی نما و موقعیت مکانی پروژه متفاوت است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

نمایش ویدیو درباره احزای واترجت نمای خان و ساختمان

چنانچه نمای کامپوزیت ساختمان دارای گردوغبار سطحی بسیار زیاد باشد مانندِ پروژه‌هایی که در مناطق بیابانی، جزیره کیش، استان خوزستان و موقعیت‌های آب و هوایی مشابه باشد بهتر است که با دستگاه جت واش ۱۱۰ بار کامپوزیت‌ها نماشویی گردند تا گردوغبار سطحی پاک‌سازی شود، در مرحله دوم تمامی بخش‌های کامپوزیت نما با مواد شوینده قلیایی شستشو و کاملاً خشک می‌شود.

روش شستشوی کامپوزیت نمای ساختمان در تهران با استفاده از دستگاه واترجت و فن دسترسی با طناب

لازم است که بدانیم در صورت چرک مردگی بر روی نمای کامپوزیت ساختمان که معمولاً بعد از نماشویی نشدن سطوح بیش از ۵ سال بر روی کامپوزیت‌ها پدیدار مشوند نیاز به لایه‌برداری با شیر پولیش است که مراحل شستشو و لایه‌برداری ۴ مرحله خواهد بود.

لایه‌برداری و پاک‌سازی کامپوزیت نمای چرک‌مرد شده

نماشویی ساختمان

لایه‌برداری و شستشوی کامپوزیت نمای ساختمان در ۴ مرحله انجام می‌پذیرد در مرحله اول کل نمای ساختمان کامپوزیتی با دستگاه واترجت آبگیری می‌شود تا گردوغبار سطحی از نما حذف و شستشو شود، در مرحله دوم کل نمای ساختمان با پد مخصوص و شیر پولیش مخصوص با اصول و با ملایمت لایه‌برداری و شستشو می‌شود.

در مرحله سوم مجدداً نماشویی با واترجت ۱۱۰ بار اجرا می‌شود تا بقایای پولیش از روی سطوح پاک‌سازی شود، و در مرحله چهارم تمامی سطوح نمایی کامپوزیت ساختمان با مواد شوینده قلیایی و پد شستشوی سنتی نماشویی و در آخر سطوح کامپوزیت خشک می‌شود.

در هنگام نماشویی و اجرای پولیش کامپوزیت نمای ساختمان باید به این موضوع توجه داشته باشیم حالت اعمال پولیش باید همراه با آب اجرا گردد و به‌صورت خشک بر روی سطوح نمای کامپوزیت ساختمان اجرا نشود، چون سایش خشک بر روی کامپوزیت می‌تواند خط و خش بر روی کامپوزیت بجا بگذارد.

به همین دلیل استفاده از افراد و مجموعه‌های متخصص و دارای تجربه برای انجام این نوع عملیات پیشنهاد می‌گردد.

مناسب‌ترین روش شستشو شیشه نما در ارتفاع

مناسب‌ترین روش شستشو شیشه نما در ارتفاع چگونه است؟ استفاده از روش شستشوی سنتی به همراه مواد شوینده خنثی و قلیایی است، منظور از شستشوی سنتی اجرای کار به روش‌های پیش و پا افتاده مانند تمیز کردن با روزنامه و اسپری شیشه‌پاک‌کن نیست بلکه شستشوی سنتی اصطلاحی است که ما برای تفکیک و تشخیص نوع شستشو نمای ساختمان بکار می‌بریم.

لوازم موردنیاز برای شستشوی سنتی انواع مختلف شیشه‌های نمای ساختمان موردنیاز هست از قبیل آب، مواد شوینده قلیایی و آنتی استاتیک، موپ مخصوص شستشو، دستمال‌های نانو الیاف و سطل مخصوص است.

شستشوی شیشه قدی لابی ساختمان، فروشگاه و مغازه

برای شستشوی شیشه قدی لابی ساختمان‌ها و فروشگاه‌ها که به‌راحتی قابل‌دسترس نیستند راهکارهای وجود دارد که در این بخش به آن اشاره می‌نماییم.

معمولاً افراد با استفاده از روش‌هایی مانند استفاده از نردبان، چهارپایه و سازه‌های فلزی برای دسترسی به بخش‌های غیرقابل‌دسترس شیشه‌ها استفاده می‌نمایند، که این نوع دسترسی‌ها جزو دسترسی‌های پرخطر محسوب می‌شود که تابه‌حال آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری را به انسان‌ها در سراسر جهان وارد نموده است.

به همین دلیل روش شستشوی قدی فروشگاه و لابی ساختمان‌ها با سیستم تلسکوپی فیبر کربن و تکنیک دسترسی با طناب برای انجام این نوع خدمات پیشنهاد می‌شود.

نظافت شیشه در ارتفاع با سیستم تلسکوپی

نظافت شیشه و حتی سایر سطوح در ارتفاع با سیستم تلسکوپی چگونه است؟ شستن و نظافت شیشه در ارتفاع با استفاده از دسته‌های تلسکوپی آلومینیومی که از ۱.۵ تا ۹ متر طول قابلیت افزایش ارتفاع و طول دارند انجام می‌شود.

نوع دیگر دسته تلسکوپی فوق سبک فیبر کربن است که این دسته‌های گران‌قیمت و کاربردی قابلیت افزایش ارتفاع تا ۲۱ متر را برای کاربر خود فراهم می‌کند و با وزن بسیارکم این امکان را برای افراد فراهم می‌کند که به‌آسانی عملیات شستشو شیشه‌ها و سایر سطوح را با دقت فراوان انجام دهند.

ماده شیشه شور مناسب پاک کردن شیشه‌های ساختمان

ماده شیشه شور مناسب برای تمیزکاری سطوح شیشه‌ای بهتر است قلیایی باشد، برای شستن شیشه از مواد شوینده گوناگونی استفاده می‌شود و افراد در این خصوص تجربه و نظرات متفاوتی دارند.

مواد شیشه‌شو که در بازار موجود هستند قیمت بالایی دارند و برای حجم کار بالا مناسب نیستند و برخی از آن‌ها کیفیت مطلوبی نیز ندارند، مایع شیشه پاک کن می‌تواند مایع ظرف‌شویی ساده باشد که با مقداری آب به نسبت به ۱ به ۳۰ تا ۱ به ۶۰ مخلوط و مورداستفاده قرار گیرد و درنهایت با طی و تیغه آب جمع کن شیشه را خشک و کناره‌های آن را با دستمال نانو فیبر لکه‌گیری نمود.

در بخش‌هایی که رسوب و سختی آب بر روی شیشه وجود دارد استفاده از سرکه آن‌چنان مفید واقع نمی‌شود و بهترین روش استفاده و اعمال جوهر نمک است که بعد از اعمال و گذشت ۱ دقیقه بهترین نتیجه را خواهد داشت

روش شستشوی سنگ گرانیت و انواع مختلف سنگ‌های صیقلی نما

روش شستشو سنگ گرانیت و انواع سنگ صیقلی نما برای نماشویی و شستشو سنگ گرانیت و انواع سنگ صیقلی نمای ساختمان نیازی به رعایت فصول نیست یعنی به دلیل سختی و مقاومت بالای این نوع سنگ می‌توان عملیات نماشویی سنگ‌گرانیتی را در چهارفصل سال انجام داد.

ولی نکته قابل‌توجه در شستشوی سنگ گرانیت با سطوح صیقلی استفاده نکردن از واتر سندبلاست و مواد شوینده و برنده لک اسیدی است، در صورت اجرای این دو مورد سطوح انواع سنگ گرانیت آسیب جدی خواهند دید.

بهترین روش نماشویی انواع سنگ گرانیت شستشوی نما با استفاده از دستگاه واترجت ۱۱۰ تا ۲۰۰ بار است و در صورت موادشوئی شستشو با هر نوع مواد شوینده خنثی و قلیایی مجاز خواهد بود لازم به ذکر است که خشک نمودن سطح بعد از شستشو سنگ گرانیت بسیار اهمیت دارد تا آثار لکه بر روی سطح سنگ باقی نماند.

شستشو چوب ترمووود نمای ساختمان

شستشوی چوب ترمووود نمای ساختمان به دلیل حساسیت‌های سطح نیازمند روش شستشو ملایم است و استفاده از هرگونه مواد شوینده چه قلیایی و چه اسیدی برای تمیزکاری و نظافت سطح چوب ترمووود نما اکیداً توصیه نمی‌شود.

بهترین روش شستن چوب ترموود استفاده از دستگاه واترجت با فشار حداکثر ۱۱۰ بار است که می‌بایستی با آب سرد و یا ولرم و بافاصله سری گان تا سطح چوب بین ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر اجرا شود، موضوع قابل‌توجه اینکه چنانچه سری واترجت نزدیک‌تر از ۱۵ سانتی‌متر با چوب قرار گیرد می‌تواند آسیب به سطوح چوب وارد نماید و درصورتی‌که بیشتر از ۲۰ سانتیمتر فاصله داشته باشد تمیزی سطح چوب به‌درستی انجام نشود.

پاک کردن پنجره ساختمان از سمت نما

پاک کردن پنجره ساختمان از سمت نمای ساختمان یکی از مشکلاتی است که برای ساکنان مجتمع‌های مسکونی واداری، تجاری چالشی همیشگی بوده و هست. معمولاً برای پاک کردن و تمیز کردن پنجره ساختمان‌ها از داخل ساختمان توسط افراد اقدام می‌گردد که این روش ازنظر ایمنی بسیار خطرآفرین است و ازنظر کیفی نیز نیاز افراد را برآورده نمی‌نماید.

بهترین روش برای پاک کردن شیشه‌ها و فریم‌های پنجره‌های نمای ساختمان استفاده از فن دسترسی با طناب است که از ایمنی و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

پاک کردن پنجره ساختمان و خانه با طناب ازنظر هزینه چنانچه به‌صورت ماهانه و یکجا در یک مجتمع (پنجره تمام واحدهای مجتمع) انجام شود با تخفیف‌هایی جذاب تا ۷۰ درصد توسط این مجموعه انجام می‌گردد

تفاوت نماشویی در تهران از نظر اجرا نسبت به حومه و سایر شهرها

نماشویی در تهران ازنظر اجرا نسبت به حومه شهر تهران و یا سایر شهرها و استان‌ها به دلیل آلودگی بیش‌ازحد مجاز در تهران به‌ویژه بخش‌های مرکزی این کلان‌شهر متفاوت است.

در بخش‌های مرکزی تهران خدمات نماشویی برای پاک‌سازی آثار دوده‌های چرب لکه‌ها و جرم‌های سطحی ناشی از آلودگی شدید شهری انجام می‌شود که در هنگام شستشو به دلیل گرمای محیطی مرکز شهر آلودگی‌ها بر روی سطوح مقاومت بیشتری برای تمیزکاری و پاک‌سازی از خود نشان می‌دهند که این موضوع انجام نظافت و شستشو نما را در مراکز شهر تهران دشوارتر و کم هزینه‌تر می‌کند، این در حالی است که در حومه تهران و سایر شهرهای بزرگ و کوچک کشور بیشتر این نوع آلودگی‌ها به صورت گرد و غبار مشاهده می‌شود.

شستشو نمای ساختمان در تهران در کدام مناطق بیشتر انجام می‌شود

شستشو نمای ساختمان در تهران مطابق با بررسی دقیق آماری در ۱۵ سال گذشته نشان‌دهنده این است که منطقه ۱، منطقه ۲، منطقه ۳، و منطقه ۴ تهران بیشترین توجه را نسبت به تمیزی نمای ساختمان‌های محل سکونت و یا کسب‌وکار خوددارند. محدوده‌هایی که خدمات نماشویی را در تهران بیشتر به خود اختصاص داده‌اند و رکورددار درزمینهٔ زیباسازی سیمای شهری هستند.

مناطقی مانند: خیابان بهشتی، خیابان طالقانی، خیابان جردن (آفریقا) محدوده ونک، پاسداران و محدوده خیابان دولت، اقدسیه تهران، آجودانیه، نیاوران، ازگل، لواسان، فرمانیه، زعفرانیه، ولنجک، سعادت‌آباد تهران، تجریش، خیابان ولیعصر، نفت، محدوده خیابان اندرزگو تهران، محدوده جنت‌آباد و چیتگر و مناطق نزدیک به این محدوده‌ها است.

در مناطق مرکزی و سایر مناطق شهر تهران بیشتر خدمات شستشو نما برای سازمان‌ها و نهادهای دولتی انجام می‌شود که امیدواریم فرهنگ زیباسازی نمای ساختمان‌ها در تمام مناطق تهران طرفداران بیشتری از عموم مردم را به‌دست آورد تا تمامی شهروندان تهرانی و حتی سایر هم‌وطنان در هنگام تردد در تهران بزرگ شاهد سیمای زیبای شهری باشند.

بهترین زمان نماشویی در تهران در کدام فصل و ماه از سال است

مناسب‌ترین زمان برای نماشویی ساختمان در فصل بهار و تابستان است و در اسفندماه، فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور و مهرماه ماه‌های مناسبی برای دریافت خدمات شستشوی نما است. البته انتخاب فصل و ماه‌های منتخب برای شستشوی نما کاملاً مطابق میل و درخواست دریافت‌کننده خدمات شستشوی نما است.

اما باید به این موضوع توجه داشته باشیم در فصول و ماه‌هایی که وزش باد و سرما وجود دارد موانعی وجود دارد که می‌تواند از کیفیت کار بکاهد، هزینه انجام شستشوی نما را افزایش دهد و حتی آسیب جدی به‌نما وارد نماید مانند شکستگی سنگ نمای ساختمان در اثر انقباض و انبساط در هنگام شستشو نما.

خدمات نظافت نمای ساختمان در تهران، در کدام ماه از سال گران‌تر و ارزان‌تر است

خدمات نظافت نمای ساختمان در اسفندماه و فروردین‌ماه به دلیل ماه پایانی و اولین ماه سال جدید در ایام نوروز از طرف شهروندان تهرانی بسیار درخواست می‌شود و در این ایام تمامی پیمانکاران و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات شستشوی نما زمان کافی برای ارائه خدمات به شهروندان را ندارند و طبیعی است که در این ایام قیمت نظافت و شستشو نما مقداری گران‌تر از سایر ماه‌های سال باشد. ارزان‌ترین ماه‌های سال برای دریافت خدمات نماشویی در آبان ماه، دی‌ماه، بهمن‌ماه است که به دلیل درخواست کم شهروندان ساکن در تهران می‌توان این خدمات را ارزان‌تر از ماه‌های دیگر سال دریافت کرد.

نماشویی ساختمان در تهران هرچند وقت یک‌بار بهتر است انجام شود

نماشویی ساختمان در شهر تهران بهتر است هر ۵ سال یک مرتبه اجرا شود ولی در نماهای شیشه و کامپوزیت و سطوح صیقلی حداقل سالانه یک مرتبه پیشنهاد می‌شود. البته بهترین حالت شستشوی سطوح صیقلی، کامپوزیت و شیشه نمای ساختمان به‌صورت فصلی و در سال چهار مرتبه است که به درخواست مشترکین توسط پیمانکاران منتخب اجرا می‌گردد.

محاسبه قیمت نماشویی ساختمان و برج‌های مرتفع

قیمت نماشویی ساختمان چقدر است و چگونه محاسبه می‌شود؟ این سؤالی است که اکثر مشترکین از شرکت‌های و پیمانکاران شستشوی نمای ساختمان می‌پرسند و جواب‌های گوناگونی دریافت می‌کنند که در بیشتر مواقع بجای آن‌که مشترکین را برای تصمیم‌گیری راهنمایی کند برای ایشان سردرگمی ایجاد می‌کند.

ما در این بخش اصول محاسبه شستشو نما را با جزئیات توضیح خواهیم داد تا در هر نقطه از ایران بتوانید خدمت شستن نمای ساختمانتان را بر پایه اصول و باقیمت مناسب دریافت نمایید.

قبل از شروع به توضیحات در خصوص قیمت شستشو نما لازم میدانیم که بخشی از سایت را به شما معرفی نماییم (تخفیف یار نماشویی) که با کلیک می‌توانید از تخفیف‌های ویژه این شرکت در مناسبت‌ها و زمان‌های مختلف سال بهره‌مند شوید و یا اطلاعاتی را به‌صورت رایگان به‌دست آورید تا با بهره‌گیری از آن‌ها نماشویی ساختمانتان را از هر پیمانکاری باقیمت مناسب و عادلانه بدون افت کیفیت خدمات دریافت نمایید.

قیمت نماشویی ساختمان و روش محاسبه آن چگونه است

اعلام و محاسبه قیمت تمیزکاری و نظافت نما به سه بخش تقسیم می‌شود در بخش اول قیمت به ازای هر مترمربع مطابق با تعرفه قیمت همان سال محاسبه و اعلام می‌گردد که در صفحه نحوه محاسبه متراژ نمای ساختمان می‌توانید از روش برآورد متراژ نمای ساختمان نیز اطلاعات مفیدی به‌دست آورید.

در بخش دوم قیمت نماشویی ساختمان بر اساس کلی، کنترات، و یا به اصطلاح عمومی چکی قیمت اعلام می‌گردد که کمتر پیمانکار متخصص و با رزومه قوی به این شکل به مشتریان خود قیمت شستشوی نما را اعلام می‌نمایند، در این روش پروژه توسط پیمانکار و یا کارشناس شرکت نماشویی بازدید می‌شود و بر سر یک قیمت مشخص توافق می‌گردد عملیات تمیزکاری نما مطابق با توافق اجرا می‌شود.

محاسبه قیمت نماشویی ساختمان با دو روش

ضعف روش دوم در اعلام قیمت نماشویی ساختمان این است که برخی به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی، ماهرانه از کیفیت خدمات می‌کاهند تا قیمت تمام‌شده خدمات سود نهایی آنان را به خطر نیندازد، مگر آنکه قیمت توافق شده بر روی عددی منصفانه موردتوافق دو طرف قرارگرفته باشد که این موضوع و مشترکینی که طرفدار این نوع روش دریافت قیمت هستند از قیمت‌های منصفانه فاصله زیادی دارند و به نوعی روش حرفه‌ای نیست و ایرادات و ضعف‌های بسیاری دارد.

روش سوم نیز دریافت قیمت و هزینه شستشو نما درزمانی است که به مناسبت ایام خاص و در فصل‌های مختلف سال شرکت‌ها و پیمانکاران معتبر در قالب تخفیف درصدی از مبلغ خدمات نظافت نما را، از سودشان و به احترام مشترکین خود و در راستای مشتری مداری با توجه به توانشان برای مشترکینشان در نظر می‌گیرند.

لیست قیمت شستشوی نمای ساختمان

در ادامه لیست قیمت نماشویی ساختمان را که مرتبط با (تعرفه خدمات شستشوی نما) در سال ۱۴۰۲ است را برای شما تنظیم نموده‌ایم.

قبل از مشاهده جدول تعرفه قیمت شستشو نمای باید به این موضوع توجه داشته باشید که قیمت نماشویی را به‌صورت حداقل و حداکثر تنظیم نموده‌ایم و شرایط پروژه و نوع آلودگی و موقعیت مکانی آن می‌تواند قیمت را مابین این اعداد مشخص کند که بعد از بازدید حضوری از پروژه توسط پیمانکار مشخص می‌گردد به همین جهت بازدید حضوری از پروژه قبل از توافق اهمیت ویژه‌ای دارد.

متوسط قیمت نماشویی ساختمان در تهران

هزینه نماشویی ساختمان با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط پروژه و نوع متریال سطوح نما و درنهایت میزان آلودگی موجود در سطح نما برآورد می‌گردد.

قیمت پایه نماشویی ساختمان در متراژهای کمتر از ۲۰۰ متر مربع به‌طور چکی، پیمانی، و یا توافقی از ۱۵۰۰۰۰۰۰ ریال تا ۵۶۰۰۰۰۰۰ ریال معمولاً پیشنهاد می‌گردد، و هزینه شستن و نظافت نمای ساختمان در متراژهای بالاتر از ۲۰۰ متر مربع، از ۱۴۰۰۰۰ ریال به ازای هر مترمربع شروع و تا مبلغ ۳۷۰۰۰۰ ریال نیز به ازای هر مترمربع پیشنهاد می‌گردد.

متوسط قیمت نماشویی ساختمان در تهران، بالای ۲۰۰مترمربع به ازای هرمترمربع ۱۶۰۰۰۰ریال است.

2 پاسخ

  1. ممنونم بابت توضیحات خوبتون سوالی داشتم در باره از بین بردن شوره روی آجر چون هرچقدر که شستشو انجام میدیم باز شوره میزنه زمانی که خشک میشه لطفا توضیح بدید و در صورت امکان هزینه انجامش را بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *