روش محاسبه قیمت نماشویی ساختمان

روش اصولی محاسبه قیمت نماشویی ساختمان

محاسبه قیمت نماشویی ساختمان دغدغه برخی از افراد است که این خدمات را دریافت می‌نماید در ادامه ما توضیح دقیقی در این خصوص ارائه خواهیم داد تا مخاطبان از آن برای تشخیص و برآورد قیمت شستشوی نمای ساختمان استفاده نمایند.

نحوه محاسبه قیمت شستشوی نما به دو صورت انجام می‌شود در مرحله اول شما با پیمان‌کار خود انجام این‌گونه خدمات را به‌صورت کنترات و یا چکی توافق نموده‌اید که در این صورت محاسبه عدد موردتوافق شما و پیمانکارتان است روش اول بیشتر در پروژه‌هایی که دارای متراژ کم و زیر ۵۰۰ مترمربع هستند مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اصول محاسبه قیمت نماشویی ساختمان

اصول محاسبه قیمت نماشویی ساختمان بر اساس مترمربع است که ارتفاع ساختمان ضرب‌ در عرض ساختمان می‌گردد و نتیجه آن بر عدد توافق شده به ازای هر مترمربع محاسبه می‌شود. در نماشویی ساختمان تورفتگی‌ها قاب پنجره پیشانی نما و پیچش‌های کوچک نما محاسبه نمی‌گردد و تنها ارتفاع و عرض نمای ساختمان ملاک محاسبه است.

محاسبه قیمت شستشوی نمای ساختمان چند لایه

در صورت که نمای ساختمان از چندلایه تشکیل‌شده باشد لایه‌های اضافی جداگانه متر شده و در متراژ کل لحاظ می‌گردد. مثال: ما سطح نمای ساختمانی راداریم که به‌صورت سیمانی و رنگ‌شده است و در آن پنجره‌هایی که مرتبط به واحدها است نمایان هستند و در فاصله نیم متر تا یک متر کم‌وبیش از سطح نمای ساختمان شیشه‌های اسپایدر به‌صورت سرتاسری کارشده است، در این‌گونه نماها، نمای اولیه سیمانی و رنگ‌شده یک مرتبه محاسبه می شود، شیشه‌های اسپایدر جداگانه پشت و روی آن محاسبه و جمع آن به مترمربع و با توجه به قیمت واحد موردتوافق محاسبه می‌شود.

در مثال بالا در حقیقت ما یک نمای ساختمان داریم که در سه وجه می‌بایستی نماشویی شود، یعنی اگر متراژه نمای ساختمان 500متر مربع باشد پیمانکار نماشویی باید با شستشوی سه لایه در نهایت 1500متر مربع را نماشویی کند و طبیعی است که اجرت آن بر اساس متر مربع پرداخت گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *