شرکت تحکیم صنعت صعود،ارائه دهنده خدمات| نماشویی| نقاشی نمای ساختمان| پیچ رولپلاک نما| و ده ها خدمات دیگر

دلایل نماشویی ساختمان

دلایل نماشویی ساختمان

http://tahkimsanat.com/news/view/107/1013

برای زیبا جلوه دادن ظاهر و نمای یک ساختمان، نمای آن ساختمان باید فاقد گرد و غبار و آلودگی باشد. بهترین راهکار برای این منظور نماشویی نمای ساختمان می باشد. نماشویی ساختمان حتماً باید توسط افرادباتجربه و حرفه ای و آموزش دیده صورت گیرد، در غیر اینصورت ممکن است به نما آسیب وارد شود. در شهرهای شلوغ و پرتردد و پرترافیک مانند شهر تهران نمای ساختمان ها به مرور زمان در اثر آلودگی هوا ظاهری سیاه و کثیف به خود می گیرند و جلوه شهر ناخوشایند به نظر می آید. برای از بین بردن آلودگی از سطح نمای ساختمان ، باید هر چند وقت یکبار نماشویی انجام گردد زیرا ساختمان های تمیز و زیبا در نظر عموم مردم جلوه بهتری دارند و در کل جذاب ترند. ساختمان ها هم به نوعی مثل انسان هستند. اگر به ظاهرشان رسیدگی شود، روی افراد اثرگذاری بیشتری دارند.

اما بعد از زیبایی و پاکیزگی که اصلی ترین دلیل نیاز به نماشویی و شستشوی نمای ساختمان می باشد،دلیل دوم  برای نماشویی، نیازهای مربوط به نگهداری و تعمییرات ساختمان می باشد.

اگر نمای یک ساختمان پوشیده از دوده و چرک و جرم و آلودگی های دیگر باشد، دیگر نمی توان لایه های زیرین نما را درست و با دقت دید، در نتیجه این امر باعث می گردد تا به موقع متوجه نشوید که کدام قسمت نمای ساختمان دچار آسیب گردیده و در حال تخریب می باشد، پس نمی توان پیش از وقوع یک فاجعه، نما را تعمیر کرد.

با نماشویی و شستشوی نما به راحتی می توان خرابی های احتمالی زیرآلودگی ها را دید و قبل از اینکه شرایطشان بدتر شود به آن ها رسیدگی کرد.

دلیل سوم برای نماشویی و شستشوی نما،از بین بردن آلودگی های مخرب است. اکسیدهای گوگرد ، نیتروژن ، باران های اسیدی و سایر آلودگی های دیگر می تواند به نمای ساختمان صدمه وارد کرده یا موجب تسریع روند فرسایش نمای ساختمان گردند.

البته این نکته شایان ذکر است که نیاز نیست به همه ی نماهای ساختمان ها به یک اندازه توجه و رسیدگی کرد، نمای بعضی ساختمان ها نیاز به مراقبت های ویژه دارند و بعضی دیگر اهمیت تمیز نگه داشتن نمایشان کمتر است.

از جمله عواملی که باعث می شود تا میزان مراقبت و نگهداری از نمای ساختمان ها متفاوت باشند می توان به موقعیت ساختمان، کاربری آن ،موقعیت جغرافیایی و وضعیت آب و هوایی منطقه اشاره کرد.بنابراین با در نظر گرفتن تمام این عوامل می توان تصمیم گرفت که ساختمان ها به چه شستشویی نیاز دارند.

عوامل موثر بر نماشویی ساختمان ها

قبل از تصمیم گیری برای نماشویی و شستشوی نمای ساختمان ، حتما به کارآیی ساختمان توجه گردد. نمای ساختمان های اداری، تجاری ، مغازه ها و مراکز فروش،آموزشگاه ها نسبت به خانه های مشکونی بیشتر به شستشو و نماشویی نیاز دارند.

منطقه ای که ساختمان در آن قرار گرفته نیز دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد.بطور مثال ساختمانی در شهر تهران که در آن آلودگی شدید می باشد نسبت به ساختمانی که در یک شهر کوچک واقع شده و هوای تقریبا پاکی دارد، دفعات بیشتری نیاز به شستشو و نماشویی پیدا می کند.

به طور معمول آلودگی ها و کثیفی های ساختمان های کلان شهرها ، بسیار بیشتر و شدید تر از ساختمان های واقع در شهرهای کوچک است و به همین خاطر این ساختمان ها نیاز به روش های شستشوی پیشرفته تری دارند.

بطور مثال امکان دارد که نمای یک ساختمان در یکی از شهرهای کوچک شمالی تنها با آب به خوبی تمیز و پاک شود ، اما برای تمیز کردن آلودگی ها از نمای یک ساختمان در تهران ، نیاز به روش شستشوی پیشرفته تری می باشد و نماشویی با مواد شوینده انجام گیرد.

میزان رطوبت موجود در یک منطقه نیز می تواند بر دفعاتی که نیاز به نماشویی و شستشوی نما می باشد، تاثیرگذار باشد. در واقع زطوبت اصلی ترین دلیل فرسایش تدریجی ساختمان ها می باشد.ترکیب رطوبت و گازهای موجود در هوا یا نمک های محلول در آب که در باران های اسیدی یافت می شوند روند فرسایش نمای ساختمان را سرعت می بخشند.

وقتی که نک ها در آب حل می شوند و از لای ترک های ریز تا اعماق لایه های زیرین نما نفوذ می کنند. بعد از تبخیر اب ، بلورهای نمک برجای می مانند و از داخل به نما فشار وارد می کنند. همین فشار عمر مفید نما را کاهش می دهد اما شستشوی مرتب نما و نماشویی دوره ای این نمک ها را از ترک ها به بیرون می راند و همین امر عملا باعث افزایش طول عمر نما می گردد. به همین دلیل در مناطقی که میزان رطوبت هوا بالا می باشد، نیاز بیشتری به نماشویی و شستشوی نمای ساختمان احساس می گردد.

انواع روش های اجرای نماشویی:

1- نماشویی با طناب : اجرای این روش احتیاج به نیروی متخصص و مجرب و موزش دیده دارد. نماشویی بدون داربست و با استفاده از تکنیک دسترسی با طناب ROPE ACCESS از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است و اجرای این روش اجازه دسترسی به کلیه نقاط بر روی نمای ساختمان را به راپل کاران می دهد و آزادی عمل بسیار زیاد اجرایی دارد.

2- نماشویی با داربست : برای ساختمان هایی که نمی توان نمای آنها را با استفاده از طناب شستشو داد، اعمال می شود . هزینه نماشویی با داربست برای ساختمان های بخصوص مرتفع بسیار بالا می باشد و هم اکنون کمتر کسی از این روش استفاده می کند. از معایب دیگر آن می توان به وقت گیر بودن آن ( نصب داربست و مجددا جمع آوری آن) ، اصطلاحا دست و پاگیر بودن آن برای افرادی که بر روی داربست شستشو انجام می دهند که باعث می شود از آزادی عمل کمتری برخوردار گردند، عدم دسترسی به گوشه ها و زوایایی بر روی نمای ساختمان و همچنین ناایمن بودن داربست چه برای افرادی که بر روی آن مشغول به کار می باشند و چه برای ساکنین( دسترسی دزدها برای ورود به منازل را راحت تر می کند).

روش های شستشوی نمای ساختمان :

برای شستشوی نما و نماشویی روش های مختلفی وجود دارد ، اما هر کدامشان برای شرایط خاصی مناسب است. اگر روش درستی انتخاب نگردد ، ممکن است عملیات شستشو به جای تمیز کردن ظاهر نمای ساختمان ، باعث آسیب جدی به نما گردد.

از طرف دیگر نوع آلودگی نیز بر انتخاب نوع و روش شستشو و نماشویی ساختمان موثر است. به طور مثال روش شستشوی نمای ساختمانی که دارای لکه های روغنی می باشد با ساختمانی که دوده بر روی آن نشسته است ، متفاوت است.

همیشه باید به خاطر داشت که برای نماشویی باید ملایم ترین روش شستشو را انتخاب نمود تا آسیبی به نمای ساختمان نرسد و برای استفاده از روش های قدرتمندتر و یا مواد شیمیایی مخصوص، باید با دقت عمل نمود.

نماشویی نمای ساختمان با استفاده از آب، آب و سیلیس، مواد نانو و مواد اسیدی یا قلیاییی و چند روش شستشوی تخصصی دیگر صورت می گیرد.

نماشویی با واترجت :برای ساختمان هایی که نمای آن ها نیازمند یک شستشوی سطحی بوده و آلودگی آن ها عمیق نیست از فشار آب استفاده می شود.

واترسندبلاست نمای ساختمان : آب و سیلیس نیز به منظور شستشوی نماهایی که آلودگی آن ها کهنه شده و لایه ای ضخیم از جرم بر روی آن ها نشسته کاربرد دارد.

اسیدشویی :از دیگر روش هایی است که اصولاً برای تمیز نمودن ساختمان های خیلی کثیف انتخاب می شود و جلای فوق العاده ای به سنگ های ساختمانی می بخشد.

برای تمیزکاری سنگ هایی که در برابر مواد اسیدی از مقاومت لازم برخوردار نیستند از شوینده های قلیایی استفاده می گردد.

نانو : در حال حاضر استفاده از مواد نانو به تمیزی بهتر انواع سطوح کمک می کند اما هزینه نماشویی را افزایش می دهد. این مواد اغلب دو جزئی هستند و به صورت پودر و مایع می باشند که این دو به همراه آب با یکدیگر ترکیب و مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع نماشویی ساختمان

نماشویی هر ساختمان با توجه به جنس متریال و مصالحی که در نمای آن به کار رفته متفاوت است. ساختمان های مختلف دارای نماهای متفاوت هستند، از این رو روشی که برای شست و شوی آن ها به کار برده می شود متمایز از دیگری است.در زیر به صورت تیتروار انواع نماشویی را نام می بریم

1- نماشویی نماهای سنگی

2-نماشویی نماهای شیشه ای

3-نماشویی نماهای آجری

4-نماشویی نماهای کامپوزیت

5- نماشویی نماهای چوبی

 6-نماشویی نماهای سیمانی

7-نماشویی نماهای بتونی

8- نماشویی نماهای کنیتکس

 و انواع دیگر نما

خدمات نماشویی

اکثر ساختمان هایی که در شهرهای بزرگ و شلوغ ساخته می شوند، نیازمند نماشویی هستند. به دلیل آلودگی ناشی از دود کارخانجات و وسایل نقلیه و گرد و غبار و بارش باران های اسیدی دیگر نمی توان با استفاده دست و طی نسبت به شستشوی نما اقدام نمود، از این رو واترجت ها و انواع مختلف و تخصصی شستشو  بدین منظور استفاده می شوند و سطح نما را به بهترین شکل تمیز می کنند. هر چند این روزها گاهاً حرف از نماشویی ارزان می شود اما بدون شک یک نماشویی ایده آل هزینه ای معقول نیاز دارد و قیمت های ارزان ممکن است بی کیفیتی کار را به همراه داشته باشندو یا پیشنهاد دهنده ی این قیمت های ارزان فاقد تخصص و پیشینه ی حرفه ای می باشند و یا به صورت شخصی و بدون پشتوانه ی بیمه ی مناسب که هزینه ی انجام کار را کاهش می دهند، این مبالغ اندک را پیشنهاد می دهند.

ارائه خدمات نماشویی به دلیل بالا بودن میزان آلودگی هوا بسیار ضروری است، از این رو از تیم های حرفه ای و متخصص بدین منظور استفاده می شود. این افراد با تکیه بر مهارت و تجربه خود و با آموزش های تخصصی که در این زمینه دیده اند و با استفاده از طناب شستشوی ساختمان های مختلف را انجام می دهند و ظاهری تمیز و زیبا به نمای شهری می بخشند. خدمات نماشویی ساختمان از جمله خدماتی هستند که به منظور نظافت نماهای ساختمان انجام می شوند و تاثیر بسزایی بر زیبایی شهر دارند. به منظور دریافت بهترین خدمات نماشویی  بهتر است با شرکت های نماشویی معتبر و مجهز به کادر حرفه ای و تجهیزات لازم کار شود و با مشاوران حرفه ای در زمینه نماشویی تماس گرفته شود.

شرکت تحیکم صنعت صعود با بهره مندی نزدیک به دو دهه تجربه و فعالیت مستمر در زمینه ی نماشویی ، ارائه دهنده ی کلیه خدمات کار در ارتفاع با استفاده از تکنیک دسترسی با طناب ROPE ACCESS می باشد که با پرسنلی آموزش دیده و مجرب و استفاده از مواد شوینده و مصالح مرغوب و با کیفیت و بیمه ی کامل و مناسب جهت پروژه ها و کلیه ی پرسنل اجرایی (مدنی و ثالث) آماده ی ارائه خدمت به هموطنان عزیز می باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.