برای پاک کردن سیمان از روی سنگ توالت

برای پاک کردن سیمان از روی سنگ توالت، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تجهیزات محافظتی

ابتدا مطمئن شوید که از دستکش‌های مناسب، عینک محافظ و ماسک استفاده می‌کنید تا از هرگونه آسیب به دست‌ها و چشم‌ها و استنشاق مواد شیمیایی جلوگیری شود.

 1. آماده‌سازی سطح
  شروع به برداشتن قطعات بزرگ و آزاد سیمان از سطح سنگ با استفاده از یک کاردک یا اسکریپر پلاستیکی کنید. هنگام انجام این کار، مراقب باشید تا سطح سنگ خراشیده یا آسیب نبیند.
 2. خیساندن سیمان
  سیمان باقی‌مانده را با آب گرم خیس کنید تا نرم شود. این کار باید به مدت حدود ۳۰ دقیقه ادامه داشته باشد. استفاده از اسفنج یا پارچه مرطوب می‌تواند در این روند کمک‌کننده باشد.
 3. استفاده از ترکیب پاک‌کننده
  در صورتی که سیمان هنوز پاک نشده است، می‌توانید از یک محلول ترکیبی شامل آب و سرکه (به نسبت مساوی) استفاده کنید. این ترکیب را به مدت چند دقیقه روی سیمان باقی‌مانده قرار دهید تا عمل آوری شود.
  به جای سرکه، می‌توانید از محلول ملایمی از مواد شوینده یا سایر حلال‌های بتن مانند اسید فسفریک یا اسید مریاتیک (با احتیاط بسیار زیاد) استفاده کنید.
 4. برس زدن سطح
  پس از اینکه سیمان نرم شد، می‌توانید با استفاده از یک برس سیمی نرم یا اسکاچ بخش‌های باقی مانده را برس بزنید. مراقب باشید که از برس‌های زبر استفاده نکنید چرا که ممکن است به سنگ آسیب برسانند.
 5. شستشوی نهایی
  پس از اینکه تمام سیمان پاک شد، سطح را با آب فراوان بشویید تا هیچ ماده شیمیایی باقی نماند. استفاده از پارچه تمیز و مرطوب می‌تواند در این مرحله مفید باشد.
 6. خشک کردن سطح
  در نهایت، سطح را با پارچه خشک یا حوله خشک کنید و از خشک شدن کامل سطح اطمینان حاصل کنید.

همیشه قبل از استفاده از هر نوع ماده شیمیایی، توصیه می‌شود که آزمایشی روی قسمت کوچکی از سطح انجام دهید تا از عدم آسیب‌رسانی به سنگ مطمئن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید