شرکت تحکیم صنعت صعود،ارائه دهنده خدمات| نماشویی| نقاشی نمای ساختمان| پیچ رولپلاک نما| و ده ها خدمات دیگر

واترسندبلاست نمای ساختمان چیست

واترسندبلاست نمای ساختمان چیست

http://tahkimsanat.com/news/view/94/1005

وقتی نمای یک ساختمان مدت زمان طولانی در معرض آلودگی باشد و نماشویی و شستشو بر روی سطح نما انجام نگردد ،این آلودگی ها در سطح نما نفوذ کرده و بصورت جرم و شوره بر روی نمای ساختمان پدیدار می گردند که به راحتی و با یک نماشویی ساده از بین نی روند.

روش های مختلفی برای نماشویی ساختمان ها با آلودگی و جرم و رسوب فراروان   وجود دارد که بسته به نوع نما می توان از این روش های مختلف نماشویی استفاده نمود.

یکی از این روش ها که بر روی نماهای آجری،سیمانی و یا سنگی (غیر صیقلی و غیر براق  )کاربرد دارد،سندبلاست کردن سطح نما می باشد.

سندبلاست عبارت است از فشار آب یا هوا به همراه مواد سیلیس (دانه های ریز و ماسه مانند)که از سنگ معدن سیلیس بدست می آید.

سندبلاست به دو صورت می باشد: 1- سندبلاست خشک

2- واترسندبلاست(هیدرو سندبلاست)

سندبلاست خشک به این صورت است که ماسه های ساینده که عمدتا از جنس سیلیس ،مسباره،اکسیدفلزات هستند با استفاده از فشار باد کمپرسور ،شتاب گرفته و بر روی سطح مورد نظر با قدرت پاشیده می شوند. سندبلاست خشک معمولا در صنایع فولاد،کشتی سازی،مخازن نفت و گاز ،لایه برداری رنگ از روی مخازن فلزی،لایه برداری از روی نمای ساختمان ها و حتی حک کردن نقوش و طرح روی چوب و شیشه و سنگ و کارهای تجاری و تزئینی کاربرد دارد.

واترسندبلاست یا هیدروسندبلاست: مخلوط فشار آب با سیلیس می باشد که مانند سنباده ای پرقدرت عمل می کند. به طور معمولا سندبلاست نما با استفاده از دستگاه واترجت وسیلیس صورت می گیرد.

واترسندبلاست برای لایه برداری از سنگ ،سیمان،کندن هرگونه رنگ از روی آهن و نماهای سنگی و بتونی و هم چنین پاکسازی شوره و جرم از روی آجر کاربرد دارد.

به طور کلی کاربرد واترسندبلاست در موارد زیر می باشد:

1-شستشوی ساختمان های نماهای آجری

2-شستشوی ساختمان های نما سنگ (سنگ های غیرصیقلی یا غیربراق) مثل تراورتن

3-نماشویی ساختمان های ترمو و چوب

4-پاکسازی رنگ از روی نما ،دیوارنویسی ها،برچسب های تبلیغاتی

5- پاک کردن شوره و جرم آجر نمای ساختمان،تمیز کردن آب نماها و فواره ها ،شستشوی استخر و جرمگیری و رسوب زدایی

لازم به ذکر است برای هرنمایی باید از سیلیس مخصوص خود همان نما استفاده کرد مثلا برای نمای سنگ تراورتن از سیلیس های درشت و برای نماهای آجرقدیمی و آجرقرمز از سیلیس های نرمتر و دانه ریزتر استفاده می شود تا به آجر و بندکشی آن آسیب نرسد.

شرکت تحکیم صنعت صعود با نزدیک دو دهه تجربه ی مستمر در زمینه ی کار درارتفاع با تکنیک ROPE ACCESS با ابزارهای مخصوص و با بهره گیری از نیروی متخصص و آموزش دیده و با استفاده از مرغوبترین مصالح و ابزار،آماده ی اجرای هرگونه کار در ارتفاع بر روی نمای ساختمان ها می باشد.

لازم به ذکر است که کلیه افراد و پرسنل شرکت تحکیم صنعت صعود تحت پوشش بیمه حوادث و مسئولیت می باشند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.