شستشوی آجر نمای ساختمان به روش اصولی

شستشوی آجر نمای ساختمان به روش صحیح و اصولی

شستشوی آجر نمای ساختمان با روش‌های مختلفی انجام می شود اما کدام‌یک از آن‌ها اصولی‌ترین روش است. آیا می‌توان با یک روش انواع مختلف آجر نمای ساختمان را نظافت کرد؟ اطلاعات کاربردی در این خصوص را در این بخش گردآوری نموده‌ایم تا مخاطبان سایت از آن استفاده نمایند، قطعاً با ارسال نظرات سازنده شما می‌توانیم کیفیت این محتوا را در به‌روزرسانی‌های بعدی ارتقا دهیم.

شستشوی آجر نمای ساختمان با واترجت و دسترسی با طناب

شستشوی آجر نمای ساختمان‌ها نیازمند رعایت اصولی است تا بتوان بدون آسیب رساندن به سطح آجر با بهترین کیفیت ممکن آن را شستشو و نظافت کرد، نمای آجری ساختمان‌ها به دلیل موقعیت آن‌ها در فضای بیرونی، در معرض مستقیم شرایط بد آب و هوایی قرار دارند، این موضوع می‌تواند تأثیر بسزایی در سختی آلودگی و فرسودگی سطوح آجری نمای ساختمان داشته باشد.

شستشوی آجر نمای ساختمان با دستگاه واترجت و تکنیک دسترسی با طناب

برخی از عواملی که باعث آلودگی سطوح آجرها در فضای شهری می‌شوند بدین شرح است: انواع آلودگی‌های شهری مانند دوده‌ها و آلاینده‌های شهری، گردوغبار، باران‌های اسیدی، اشعه مخرب خورشید و موارد دیگر. آلودگی آجر نمای ساختمان گاها به دلیل عملیات‌های ساخت و ساز، تعمیرات نیز موجب گثیفی سطوح نما می‌گردد، در ادامه مطالب توجه شما را به روش شستشوی آجر نمای ساختمان‌ها که به هر علتی کثیف شده باشند اشاره می‌نماییم.

برای بهترین حالت شستشوی آجر نمای ساختمان بهتر است در ابتدا از انواع آلودگی‌ها بر روی آجر شناخت داشته باشیم تا بتوانیم از میان روش‌های نماشویی و پاکسازی بهترین آن‌ها را متناسب با آجر مورد نظرمان انتخاب و اجرا نماییم. در فهرست زیر اشاره‌ای به نوع آلودگی‌هایی که ممکن است بر روی انواع آجر‌ها مشاهده نمایید آشنا خواهیم کرد.

آلودگی چرب بر روی آجر نما مانند روغن، گریس و موارد مشابه دیگر آجر نمای ساختمان که با انواع مصالح ساختمانی آلوده شده‌اند همانند: سیمان، کچ، رنگ کثیفی سطح آجر نمای ساختمان با گردوغبار انواع رسوب سخت که در درازمدت بر روی بخش‌هایی از آجر نمای ساختمان نمایان می‌گردد آلودگی ناشی از شرایط آب و هوایی پوشش‌های مصنوعی و شیمیایی مانند انواع رنگ‌ها و دیوارنویس، کنیتکس و سایر. همان‌طور که در فهرست بالا اشاره شد آلودگی نمای آجر ساختمان‌ها ازمیان یک و یا چند مورد از فهرست اشاره شده پدیدار می‌شوند که برای نماشویی و پاکسازی هرکدام از آن‌ها روش‌های بخصوصی وجود دارد. حال که با دسته‌بندی آلودگی سطوح آجری آشنا شدیم نحوه اجرای شستشوی آجر نمای ساختمان را مطابق با فهرست بالا خواهیم آموخت.

دیدگاهتان را بنویسید