ویژگی عایق نانو نمای ساختمان

ویژگی عایق نانو نمای ساختمان

ویژگی عایق نانو نمای ساختمان چیست و روش اجرای آن چگونه است در ادامه ما به این موضوع میپردازیم، نانو پوشش‌های ساختمان، ضمن اینکه باعث دفع آب‌شده و جذب کثیفی را به حداقل می‌رسانند، نما را در مقابل اشعه‌های مخرب خورشید نیز محافظت می نماید.

ویژگی عایق نانو نمای ساختمان
ویژگی عایق نانو نمای ساختمان

نانو پوشش‌ها در سطوحی ازجمله سیمان، آجر، سفال، سنگ معمولی، کاشی، مرمر، چوب، سرامیک، بتون، فولاد و …. به‌کار می‌روند. جهت رزرو و اجرای محافظ نمای ساختمان با فن‌آوری نانو از این بخش اقدام فرمایید ثبت و رزرو ماندگاری نانو نما‌ساختمان امروزه می‌توان با استفاده از تکنولوژی روز دنیا (نانوتکنولوژی) هرنوع نما‌ساختمان را بدون هیچ‌گونه تغییر در ظاهر، و کاهش در کیفیت متریال بکار رفته، به صورت طولانی مدت بین ۱۰تا۳۰سال در شرایط جغرافیایی مختلف محافظت نمود.

ضدآب سازی نما با نانوتکنولوژی محلول ضدآب نانو، بر پایه نانوتکنولوژی با توجه به ابعاد مولکولی که دارد در مصالح نفوذ کرده و با کلیه عوامل آب‌دوست آن واکنش داده و خواص آن را از آب‌دوست به آب‌گریز تغییر می‌دهد، پس از خشک شدن هیچ‌گونه تغییر رنگ و یا ظاهر در مصالح به وجود نمی‌آورد و خاصیت ضدآب و ضد شوره آن بسیار طولانی و ماندگار است.

مزایا و ویژگی های محافظت نما با نانو

محافظت در برابر آلودگی‌های سطحی

ضد لکه و شوره‌زدگی

کاهش رشد قارچ و کپک

محافظت در برابر روغن، اسید، مواد شیمیایی، گریس، چربی،حلال‌ها و نمک

افزایش طول عمر و پایداری در برابر اشعه فرابنفش

ارزان و مقرون به صرفه

ضدآب نمودن نما

ایجاد خاصیت خود تمیز شوندگی نما توسط باد و باران

افزایش مقاومت سطح نما در برابر فرسایش مصالح نما در اثر نفوذ آب

جلوگیری از پوسته‌شدن و فرسایش مصالح نما در اثر نفوذ آب و اشعه UV

-جلوگیری از شوره زدن و کثیف شدن نماهایی مانند سنگ و آجرنما

جلوگیری از تخریب‌های ناشی از صدماتی مانند باران‌های اسیدی، سولفاته شدن، خوردگی آهن‌آلات

آنتی باکتریال (ضد میکروب) نمودن نما و دیواره‌ها (جهت بهداشت درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها، اتاق، راهروها، آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی)

بالا بردن مقاومت مصالح در برابر یخ‌زدگی و تخریب جهت اجرای محافظ نانو بر روی هر سطحی،

حتماً باید سطح عاری از هرگونه گردوغبار و آلودگی باشد، برای همین حتماً باید قبل از اعمال نانو بر روی سطح موردنظر، حتماً آن سطح پاک‌سازی و شستشو گردد. روش اجرا نانو نما‌ساختمان در ابتدا با بررسی تمام نقاط کارگاه و رعایت جوانب ایمنی با توجه به شرایط و امکانات موجود در پروژه تجهیزات کار‌در‌ارتفاع در کارگاه با استاندارد ایراتا تجهیز و آماده سازی می‌شود. سپس پرسنل متخصص با نصب واترجت ۱۲۰ تا ۲۰۰ بار که تنظیم آن با توجه به آلودگی سطح نمای آجر ساختمان توسط پرسنل کاردان تنظیم می‌گردد از بالا به پایین ساختمان نماشویی می‌گردد.

بعد از نماشویی ساختمان، وبا دستگاه وات رجت و پاک‌سازی سطح از هرگونه آلودگی و گرد و خاک و پس گذشت ۴۸ ساعت از شستشوی و خشک شدن مغز سطح نما مواد نانو با دقت فراوان بر روی سطح نمای ساختمان اعمال می‌گردد. زمان تست نانو بعد از اعمال چنانچه عملیات نماشویی ساختمان و اعمال نانو نمای ساختمان به‌درستی صورت پذیرفته باشد سطح نمای ساختمان را می‌توان بعد از ۱۲ ساعت مورد آزمایش و تست قرارداد.

دیدگاهتان را بنویسید