تمیزکردن سیمان از روی سنگ، سرامیک و کاشی

روش تمیزکردن سیمان از روی سنگ، سرامیک و کاشی

روش اصولی تمیز کردن سیمان از روی سطوحی مانند سنگ سرامیک و کاشی یکی از مشکلاتی است که افراد بعد از انجام عملیات ساخت‌وساز و یا حتی در ساختمان‌هایی که در مجاورت ساختمان‌های در حال ساخت هستند با آن مواجه هستند و گاها رفع این مشکل برای آن‌ها تبدیل به چالش بزرگی می‌شود.

ما در ادامه بهترین روش ممکن برای پاک‌سازی سیمان از روی سطوح و شستشو نما را توضیح خواهیم داد تا مورداستفاده مخاطبان محترم قرار گیرد.

تمیز کردن سیمان و مصالح از سطوح داخلی و خارجی ساختمان

تمیز کردن سیمان از روی سطوح داخلی و خارجی ساختمان‌ها کاری بسیار دشوار است و بهترین عملی که ما می‌توانیم انجام دهیم تا از این موضوع تا حد بسیار زیادی پیشگیری کنیم انجام کاور آن‌هم به شکل اصولی و صحیح است که می‌توان سطوح را بدون هیچ‌گونه آسیبی تمیز نگه داشت.

برای تمیز کردن مصالح و سیمان از روی سطوح سرامیکی ما می‌توانیم از جوهر نمک صنعتی استفاده نماییم برای انجام دادن این کار چنانچه سطوح ما در کف باشد می‌بایستی نخاله و مصالح اضافی را از روی سطوح جمع‌آوری نماییم در بخش‌هایی که نخاله و آثار مصالح به‌جامانده بر روی سطوح که حجیم‌تر پرتراکم‌تر هستند را با کاردک و بدون ضربه جداسازی نماییم.

تمیز کردن مصالح ساختمانی با جاروی پلاستیکی و طی

و در ادامه سطوح را با جاروی پلاستیکی که کمی ساختار سختی داشته باشد جارو می‌نماییم سپس با جاروی پلاستیکی با ساختاری نرم که قابلیت جمع‌آوری گردوغبار ریز را از روی سطح داشته باشند تمیز خواهیم کرد در این مرحله اقدام اولیه ما به اتمام رسیده می‌توانید کف را با استفاده از طی و مواد شوینده قلیایی تمیز نماییم.

پاک کردن سیمان از روی سطوح با جوهر نمک صنعتی

به‌کرات دیده‌شده است بعد از اتمام این مرحله آثار سیمان و مصالح بر روی سطوح باقی می‌ماند که بهترین راهکار برای پاک کردن سیمان و مصالح استفاده از جوهر نمک صنعتی است. برای انجام دادن این کار می‌بایستی پنجره‌های مشرف‌به نما و درب واحد، آن‌هم، درصورتی‌که در ساختمان ساکنی سکونت نداشته باشد تا انتها باز می‌کنیم تا از ورود و خروج هوا اطمینان حاصل شود.

سپس با استفاده از دستکش عینک و ماسک فیلتر دار سطوح را آغشته به جوهر نمک صنعتی که دارای دوز بالاتری به نسبت جوهر نمک‌های موجود در سوپرمارکت‌ها هستند می‌نماییم، بعد از ۱۰ دقیقه استراحت دادن به آن می‌توانیم سطح را با آب و مواد شوینده قلیایی تمیز و یا در صورت امکان آبگیری نماییم بعد از اتمام کار از نتیجه آن متحیر خواهید شد.

رعایت نکات مهم در تمیزکردن مصالح از روی سطوح با جوهر نمک

توجه به این نکات برای تمیزکردن مصالح سیمان و غیره با جوهرنمک بسیار اهمیت دارد، ریختن جوهر نمک صنعتی بر روی سنگ‌های طبیعی و صیقلی شیرآلات و سطوح آلومینیومی می‌تواند ایجاد خوردگی و آسیب به سطح نماید.

با باز بودن درب و پنجره ها از آسیب به سطوح دیگر و شیر آلات می توان جلوگیری نمود با این توجه که بعد از گذشت 10دقیقه آب‌گیری به درستی انجام شود و آثار جوهر نمک کاملا پاک‌سازی شود.

پاک کردن سیمان از سطوح نمای ساختمان

برای پاک کردن سیمان از روی نمای ساختمان درصورتی‌که سطوح ما از سرامیک و سنگ‌های تیشه‌ای تشکیل‌شده باشد با استفاده از دستگاه واترجت و جوهر نمک صنعتی امکان‌پذیر است ولی درصورتی‌که سطوح نمای ساختمان متفاوت باشد مانند سنگ‌های صیقلی و طبیعی آلومینیوم و یا کامپوزیت چوب و متر یال‌های دیگر تنها با استفاده از دستگاه وات رجت با فشار نهایتاً ۲۰۰ بار انجام می‌شود.

موضوع بسیار مهم در پاک کردن سیمان موجود در نمای ساختمان این است که نباید بیش از یک ماه از آلوده شدن سطح نما به سیمان گذشته باشد تا بدون حواشی عملیات تمیز کردن مصالح و سیمان از روی نمای ساختمان انجام شود چراکه باگذشت هرچه بیشتر از مدت‌زمان آلوده شدن سطح نما پاک‌سازی آن دشوارتر و هزینه برتر خواهد شد و حتی آثار سیمان بر روی نما به‌جا خواهد ماند

بر اساس تجربه تیم اجرایی شرکت تحکیم صنعت صعود

دیدگاهتان را بنویسید