روش شستشوی شیشه نمای ساختمان

روش شستشوی شیشه

روش شستشوی شیشه نمای یک ساختمان یکی از مهمترین بخش های آن ساختمان به شمار می رود،چون نشان دهنده سلیقه،فرهنگ و علایق و حتی گاهی اوقات نشان دهنده….

اگر نمای ساختمان ها را به مدت طولانی به حال خود رها کنیم و نماشویی انجام ندهیم،به مرور زمان نمای ساختمان کثیف و آلوده می گردد و این آلودگی نه تنها باعث زشتی خود نما می گردد،بلکه در مجموع باغث مخدوش شدن چهره ی شهر می گردند.

پنجره ها جزوی از نما می باشند که اگر شیشه های نمای ساختمان،مدت زمانی شستشو نگردند و نظافت بر روی آنها انجام نگیرد،کدر می گردند و شفافیت و براقیت خود را از دست می دهند.

امروزه با افزایش آلودگی هوا و دود ناشی از کارخانجات صنعتی و وسایل نقلیه و باران های اسیدی و هم چنین گرد و غبار و آلوده شدن نماهای ساختمان ها،توجه به نماشویی و شستشوی نما بیشتر گردیده است و ضرورت نماشویی آشکار گردیده است.

نماشویی ساختمان های شیشه ای و شستشوی شیشه های نمای ساختمان یکی از روش های موثر در پاکیزگی نما می باشد که باعث می شود تا نمای ساختمان زیبا و تمیز دیده شود.

استفاده از شیشه در نمای ساختمان جلوه زیبا و خاصی به ساختمان می بخشد ولی تا زمانی ساختمان شیشه ای جلوه دارد که این شیشه ها بدرخشند و کاملا تمییز باشند،استفاده از نماشویی مرتب سالیانه یا فصلی یا ماهیانه بسیار مناسب نماهای شیشه ای می باشد.

جهت نماشویی شیشه،با توجه به میزان آلودگی شیشه ها می توان از واترجت و یاابر و طی(روش سنتی) و یا ترکیب هر دو استفاده کرد.

تا چندی قبل نماشویی مخصوصا در ارتفاع های بالاتر و بلندتر، بوسیله داربست و یا با استفاده از کلایمبر و بالابر صورت می پذیرفت که این روش ها علاوه بر زمان بر بودن و هزینه ی بالایی که بر مالکین تحمیل می کرد ،بسار پر خط بودند و همچنین عدم دسترسی به کلیه نقاط ساختمان و همچنین آسیب زدن به نما از معایب آنها به شمار می رود.

ولی در حال حاضر و با استفاده از ابزار کار در ارتفاع و تکنیک ROPE ACCESS دسترسی به ارتفاع با استفاده از ابزارهای مخصوص صخره نوردی و بدون نیاز به داربست آسان تر گردیده و هم چنین در زمان و هزینه صرفه جویی می گردد و هم امکان دسترسی به کلیه ی نقاط و زوایای نمای ساختمان را ،جهت نماشویی به راپل کاران(افراد آموزش دیده و متخصص ) می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *