محاسبه متراژ نمای ساختمان

محاسبه متراژ نما

محاسبه متراژ نمای ساختمان برای دریافت هرگونه خدمات و تغییرات بر روی آن یکی از بااهمیت‌ترین اقداماتی است، که قبل شروع به‌کار برای برآورد مصالح و یا قیمت خدمات باید به‌طور دقیق مشخص گردد. چنانچه محاسبه متراژ نمای ساختمان به‌درستی انجام نپذیرد شرایط اولیه برای هر نوع توافق و قراردادی مستعد نیست به همین دلیل روش اصولی محاسبه متراژ نمای ساختمان مهم است.

در این بخش ما روش‌های مختلف محاسبه متراژ نمای ساختمان را به‌طور تجربی با دو روش محاسبه (تقریبی و دقیق) با جزئیات بررسی خواهیم کرد، قطعاً این مقاله با نظرات سازنده شما عزیزان در انتهای محتوا برای استفاده عموم مخاطبان کامل‌تر خواهد شد، در ادامه توجه شمارا به مطالعه این بخش دعوت می‌نماییم.

محاسبه متراژ نمای ساختمان بر اساس چه اصولی انجام می‌گردد

محاسبه متراژ نمای ساختمان بر اساس هدف و نیاز ما، برای برآورد بخشی خاص، و یا تمام بخش‌ها و اضلاع با روش‌های مختلفی انجام می‌گردد، به‌طور مثال برخی از افراد فنی با نگاه ساده به نمای ساختمان می‌توانند تا حد بسیار دقیقی متراژ نما را حدس بزنند اما چگونه این کار ممکن است.

مبنای محاسبه کلی نمای ساختمان برای انجام اکثر خدمات و اقدامات بر پایه مترمربع می‌باشد، ولی در برخی از موارد نیز به‌دست آوردن مترطول، عرض و یا ارتفاع نما و حتی بخشی از نمای ساختمان برای انجام اقداماتی خاص، حائز اهمیت است، در ادامه تمام روش‌ها و ترفندهای مرتبط را با دقت به شما عزیزان مطابق با فهرست زیر توضیح خواهیم داد.

  • محاسبه متراژ تقریبی نمای ساختمان به‌صورت چشمی
  • استفاده از متر لیزری برای اندازگیری متراژ نما
  • بدست آوردن مساحت نمای ساختمان با سایر روش‌ها

بررسی تقریبی متراژ نما به‌صورت چشمی، چگونه است

برای انجام محاسبه متراژِ نمای ساختمان احتمالاً شاهد بوده‌اید که برخی از استادکاران و یا افراد اهل‌فن بعد از رؤیت چشمی نمای ساختمان متراژِ را بدون متر نمودن سطح نما اعلام می‌کنند، و بعد از متراژ دقیق نما در کمال ناباوری متوجه می‌شویم آن شخص متخصص با اختلاف کمی متراژ را درست اعلام نموده است. اما این افراد چگونه متراژ را تا حد بسیار زیادی درست حدس می‌زنند، این کار دشواری نیست و ما در ادامه روش آن را به شما توضیح می‌دهیم تا علاقه‌مندان بتوانند بدون در دست گرفتن متر بتوانند متراژ نمای ساختمان را حدس بزنند.

برای تخمین متراژ نمای ساختمان به‌صورت چشمی ما نیاز به الگو داریم، اما چه الگویی می‌تواند به ما کمک کند تا مساحت نمای ساختمان را به‌دست آوریم. همان‌طور که میدانید برای به‌دست آوردن مساحت نما به مترمربع ما نیاز به ارتفاع و عرض ساختمان داریم و به دلیل شرایط دسترسی این موضوع برای عموم کمی دشوار است، به همین دلیل دانستن این روش بسیار برای افراد علاقه‌مند بسیار مفید خواهد بود.

الگوی محاسبه چشمی ارتفاع نمای ساختمان چگونه است

الگوی محاسبه چشمی ارتفاع نمای ساختمان و برج‌های مرتفع بسیار آسان است و باکمی دقت می‌توان آن را محاسبه نمود. برای درک درست از الگوی اندازه‌گیری چشمی ارتفاع نمای ساختمان نمای ساختمان را به سه بخش تقسیم می‌کنیم، بخش اول طبقه همکف و بخش دوم طبقات نمای ساختمان بوده و بخش سوم دورچین جان‌پناه نمای ساختمان موجود در پشت‌بام ساختمان است.

این محتوا در حال ویرایش و بروزرسانی می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *