منوی دسته بندی

نکات مهم، خدمات نمای ساختمان

نکات طلایی خدمات نما‌ساختمان

نکات مهم، خدمات نما

محتوا این صفحه دارای نکات کلیدی و بااهمیت در حوزه، خدمات نمای ساختمان می باشد.

این صفحه در راستای حفظ حقوق و منافع مشترکین ویا همان کارفرمایان تنظیم و ارائه گردیده است.

امیدواریم بعد از مطالعه مطالب این صفحه،با اطمینان و به‌آسانی، با در نظر گرفتن معیارهای شخصی و سازمانی خود نسبت به انتخاب پیمانکارمنتخبتان اقدام نمایید.

دانستن بعضی از مسائل مهم می‌تواند تأثیر بسزایی دررسیدن به اهداف موردنظرمان و کیفیت نهایی آن داشته باشد. به همین دلیل ما برای بالا بردن سطح آگاهی دریافت‌کنندگان خدمات نمای ساختمان، این محتوا را تنظیم و ارائه نموده‌ایم.

شناسایی پیمانکار

پیشنهاد ما برای شناسایی پیمانکار این است که بعد از جستجو در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی همانند اینستاگرام و غیره  اقدام نمود.

همچنین می توان با سپردن به افراد مورد اعتماد خود که در حوزه صنعت ساختمان فعالیت می‌نمایند درخواست نمود که افراد متخصص و یا شرکت‌های معتبر و فعال درزمینه خدمات کار در ارتفاع و نمای ساختمان را به شما معرفی نمایند.

بررسی صلاحیت پیمانکار

در مرحله برای تشخیص پیمانکاری که صلاحیت سپردن خدمات موردنظر را داشته باشد این است که ۲ تا ۳ پیمانکار را مورد ارزیابی قرار دهیم.

مسیرهای شناسایی متخصصین و شرکت‌های پیمانکار با توجه به معیارهای شخصی و تخصصی هر فرد متفاوت باشد.

بعد ازشناسایی ۲ و یا ۳ پیمانکار کار در ارتفاع به هر طریقی که شمارا به متخصصین این حوزه کاری مرتبط سازد کنترل موارد ذیل بسیار بااهمیت می‌باشد.

درخواست از پیمانکار بابت بازدید حضوری از محل پروژه که در صفحه بازدید از پروژه به مزایای انکارناپذیر آن به‌صورت دقیق اشاره‌کرده‌ایم.

دریافت رزومه و پیشنهاد قیمت از ایشان به‌صورت مکتوب.

بعد از دریافت پیشنهاد قیمت و یا پیش‌فاکتور از پیمانکاران موردنظرتان رزومه قیمت و شرح خدمات را که به‌صورت مکتوب دریافت نموده‌اید را با دقت موردبررسی قرار دهید و پیمانکار خود را انتخاب نمایید.

بعد از تشخیص بر تأیید پیمانکار منتخبتان به دلیل ریسک بالای این‌گونه خدمات که در صورت کوتاهی مسئولیت آن می‌تواند متوجه شما باشد بهتر است بدین‌صورت عمل نمود.

  1. با مراجعه به محل کار پیمانکار (نشانی شرکت و یا دفتر کار) از آدرس و هویت پیمانکارتان اطمینان حاصل نمایید

  2. با پیمانکار خود قراردادی جامع منعقد نمایید و مسئولیت های ناشی از انجام خدمات را چه از نوع جانی و مالی از خود سلب نمایید.

  3. دریافت کپی شناسنامه نفرات اجرایی، به همراه معرفی‌نامه مهر و امضاشده از طرف پیمانکار

  4. (هشدار: از نیروی خارجی بدون اجازه کار مطابق با قوانین وزارت کار نبایستی استفاده گردد. این موضوع می‌تواند خارج از قرارداد و تعهدات پیمانکارتان برای شما نیز مسئولیت ایجاد نماید.

نحوه استعلام قیمت خدمات

شما از طریق مختلفی می‌توانید استعلام قیمت خدمات نمای ساختمان و یا خدمات موردنیازتان را دریافت نمایید.

اما کدام روش بهترین روشی است که ما را از استعلام قیمت‌های کاذب به دور، و قیمت‌های پیشنهادی واقعی و منطقی را در اختیارمان قرار می‌دهد.

حق تخفیف شما

حق تخفیف شما! بله درسته

شاید باور شما نشود که اگر پروژه شما شرایطی که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود را داشته باشد

با توجه به این موارد بدون شک قیمت خدمات شما زیر تعرفه‌ها و قیمت‌های پیشنهادی خواهد بود.

این تخفیف را در صورت اطلاع از آن می‌توانید از پیمانکار منتخبتان قبل از عقد قرارداد مطالبه نمایید.

پیش‌نیاز اسناد پیمانکار

 

عقد قرارداد با پیمانکار

اقدامات اولیه قبل از شروع به کار پیمانکار

ویژگی های بیمه پیمانکار

 

کنترل  کیفی و ایمنی پیمانکار

در ادامه این مطالب شمارا برای کنترل  کیفی و ایمنی پیمانکار عوامل ایشان راهنمایی خواهیم نمود تا تجربه دریافت خدماتی باکیفیت و بدون حادثه را داشته باشید.

مدارک آموزشی کار در ارتفاع نفرات اجرایی پیمانکار را رؤیت و کنترل نمایید. و یا از افرادی در ارتفاع جهت اجرای خدمات استفاده گردد که بالای 3 سال سابقه کاری داشته باشند.

در روز اول شروع خدمات نمای ساختمان بازدیدی از محل ایجاد کارگاه و اتصال طناب‌های عوامل اجرایی پیمانکار به بخش‌هایی که حداقل وزن 300کیلوگرم به بالا را داشته باشند، داشته باشید.

در طول اجرای کار تأکید ما این باید باشد که هر طناب کار بدون هیچ عذری از ۲ طناب یعنی طناب اصلی و طناب حمایتی و کلاه ایمنی استفاده نماید.

کاهش ریسک خدمات دریافتی

 

دلایل افزایش ریسک خدمات کار در ارتفاع

در حال ویرایش……..

دیدگاهتان را بنویسید