منوی دسته بندی

نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی نما

نمای ساختمان، از بخش‌های مهم یک ساختمان به شمار می‌آید، که با استفاده از نورپردازی اصولی می‌توان زیبایی آن را تا حد زیادی افزایش داد. در حوزه نورپردازی نما ساختمان مهندسی برق، طراحی علمی، اجرای اصولی، و استفاده از تجهیزات نورپردازی استاندارد، ارکان اصلی نورپردازی نما می‌باشد در این بخش، به نکاتی مهمی در رابطه با نورپردازی نما ساختمان، و روش اجرای آن پرداخته‌ایم، که در ادامه شما را به مطالعه آن دعوت می نماییم این شرکت با تمام تجربه خود که در طول این سال‌ها کسب نموده در بخش اجرای خدمات نورپردازی آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشد

اجرای نورپردازی بر روی نمای ساختمان باعث زیباتر دیده شدن ساختمان ها در شب می گردد.

منظور از نورپردازی نصب چند رشته لامپ و یا کشیدن ریسه و چراغانی کردن نما نمی باشد، چرا که این کارها باعث شلوغی نما می گردد و نه تنها زیبایی برای نمای ساختمان در بر ندارد بلکه باعث الودگی نوری و جلوه ی نامناسب نما می گردد. نورپردازی باید به روش اصولی و به دست متخصصین انجام گردد. نورپردازی نمای می بایستی با توجه به طراحی ساختمان و همچنین نوع کاربری آن (اداری،تجاری و مسکونی و…) طراحی ،مهندسی و اجرا گردد.

رنگ‌بندی انتخاب‌شده پروژکتور ها، می‌بایستی، بر پایه علم رنگ‌شناسی (روانشناسی رنگ) انتخاب گردد تا بهترین نتیجه حاصل گردد. قرارگیری اصولی پروژکتور ها و زاویه مناسب آن‌ها بر روی سطوح نمای ساختمان اهمیت ویژه‌ای دارد که توسط متخصصین نورپردازی مشخص می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید